Erguvan Sokak, Gönenç Apt. No:3/6
Kalamış İstanbul
Telefon: 0532 2034548
E-mail: mbelen@belenconsulting.com

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği

Bağımsız yönetim kurulu üyeliğinde temel amaç, 'diğer' deneyimli gözlerden şirkete bakabilmek, farklı bakış açılarından şirketi değerlendirebilmek, kısacası farklılaşmaktır.

Son yıllarda artan bir hızla uygulanan etkin bir yönetim katılımıdır. Etkin olarak nitelememize sebep , doğru kriterler ve seçimlerle göreve getirilen Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri' nin kısa zaman içinde şirkete getiri sağlamalarına oldukça sık rastlanmasıdır.

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi seçerken doğru olan,şirketin kendi mevcut yönetim kurulunu analiz ederek eksik unsurları ve olası tamamlayıcı nitelikleri belirlemiş olmasıdır.

Ama,genel bir yaklaşımda, finans ve üretim bilgi düzeyi yüksek, pazarı yakından tanıyan, uygun iş çevresi ve bağlantıları olan, uluslararası tecrübesi olan ve daha önce yönetim kurulu üyeliği yapmış adaylar, hızlı uyum sağlayarak beklenen katkıyı sağlayabilir.

Asla gözardı edilmemesi gereken bir husus da , seçilecek kişinin bu göreve gerekli odaklanmayı yapabileceği zamanı ayırabilecek olmasıdır. Belen Consulting, bu konuda en yararlı hizmeti verecek teçhizatı ve zaman planını bilginize sunmaya hazırdır.